Sport i pamięć

Jednorazowy wysiłek fizyczny skraca czas podejmowania decyzji. Regularne treningi zwiększają szybkość zapamiętywania informacji na dłużej i obniżają spadek ryzyka upośledzenia czynności poznawczych wraz z wiekiem. Wysiłek intensywny daje więcej radości. Istnieje szereg pozytywnych zmian dla organizmu przy wysiłku fizycznym.

Jednorazowy wysiłek fizyczny

Jednorazowy wysiłek fizyczny powoduje szybkość z jaką osoba podejmuje decyzje. Natomiast sprawia, że dokładność wykonywania czynności spada. Dlatego zaleca się regularny wysiłek fizyczny.

Regularne treningi

Jeżeli chcesz na dłużej i dokładniej zapamiętywać informacje zacznij trenować regularnie. Nie tylko wzrośnie ilość zapamiętanych informacji ale również jakość ich zapamiętywania. Dzieje się tak ponieważ wzrasta neuroplastyczność procesów odpowiedzialnych za pamięć i zapamiętywanie.

Intensywny wysiłek

Badania pokazują, że podczas wysiłku fizycznego zaczyna się produkcja fenyloetyloaminy. Powoduje to wzrost euforii biegającego. Im większa intensywność takiego treningu, tym więcej szczęścia dla organizmu.

Dodatkowe atuty wysiłku fizycznego

Dodatkowymi atutami wysiłku fizycznego wykonywanego regularnie jest odseparowanie myśli od stresowych sytuacji. Wysiłek fizyczny powoduje rozproszenie uwagi od niepokoju, obaw i stresowania się negatywnymi emocjami. Nie bez powodu istnieje maksyma „masz problem to go wybiegaj”. Ponad to zwiększenie temperatury ciała podczas wysiłku fizycznego powoduje wzrost odprężenia. Skutkuje to lepszym samopoczuciem i poprawą ogólnego nastroju.

Leave a Reply

Your email address will not be published