[Rozmiar: 2892 bajtów]Tekst alternatywnyTekst alternatywnyTekst alternatywnyTekst alternatywnyTekst alternatywnyTekst alternatywnyTekst alternatywnyTekst alternatywny[Rozmiar: 1780 bajtów]
[Rozmiar: 467 bajtów]
Nawigacja
Portal
  Strona Główna
  Galeria
  Prezydium
  Zarządy Wojewódzkie
  Klauzula informacyjna
  Statut
  Kontakt
  Sprawy pracownicze

[Rozmiar: 331 bajtów]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
[Rozmiar: 331 bajtów]
Partnerzy
Lubelski Zarząd Wojewódzki

Forum Związków Zawodowych

Forum Korpusu Służby Cywilnej

Niezależny Portal Członków Korpusu Służby Cywilnej

[Rozmiar: 331 bajtów]
Security System 1.7 Š 2006 by BS-Fusion Deutschland
CTracker - cback.de


PRZYWILEJE DLA NOWYCH PRACOWNIKÓW OSŁABIAJĄ MOTYWACJĘ DOTYCHCZASOWYCH
Polecamy przeczytanie kolejnego artykułu zamieszczonego na Portalu o finansach i biznesie: money.pl. Tekst dotyczy przedsiębiorstw, ale żywcem przypomina sytuację jaka od lat kształtuje się w środowisku pracowników Policji.

"Przedsiębiorcy zabiegają o każdą osobę zdolną i chętną do pracy. Oferują szkolenia i wdrożenie oraz bardzo atrakcyjne wynagrodzenia. Tymczasem u doświadczonych pracowników narasta poczucie niesprawiedliwości. Dlaczego?

Sytuacja przedsiębiorstw nie poprawia się, pomimo stosunkowo wysokiego wzrostu gospodarczego. Wręcz przeciwnie – wzrosty kosztów energii, obciążenia związane z dostosowaniem do nowych przepisów (m.in. wprowadzenia JPK - nowego rozliczania podatku VAT dla przedsiębiorców), a przede wszystkim wynagrodzeń z jednej strony oraz wysoka konkurencja i trudności z podwyższaniem cen z drugiej – powodują, że marża przedsiębiorstw spada. W związku z przyjmowaniem nowych osób do pracy po wyższych stawkach, rosną także napięcia wewnętrzne w firmach.

– Wdrożenie i szkolenie nowych pracowników spoczywa na specjalistach i ekspertach, od których wymaga się równocześnie utrzymania wyników firmy. Tam, gdzie trudno znaleźć osoby do pracy, pojawia się duża liczba nadgodzin i zakłócenie równowagi między pracą a życiem prywatnym. W efekcie mamy bardzo przemęczonych ekspertów i specjalistów, którzy są pod większą presją niż kiedykolwiek – mówi Katarzyna LORENC, ekspertka BCC ds. rynku pracy oraz zarządzania i efektywności pracy. – Konsekwencją tych napięć są coraz częściej pojawiające się zwolnienia, w tym kardiologiczne i psychiatryczne oraz wzrost liczby osób pracujących zażywających leki psychoaktywne. Kolejnym problemem, z którymi styka się większość pracodawców to spadająca satysfakcja doświadczonych pracowników, którzy mimo doświadczenia i zaangażowania zarabiają mniej niż nowozatrudnieni. Poczucie niesprawiedliwości może być przyczyną rotacji fachowców, a to nie pozostanie bez echa dla efektywności firm, która w Polsce i tak nie jest zadowalająca i wynosi 40-70% efektywności krajów Unii Europejskiej. Podwyżki dla stałej i doświadczonej kadry mogą powodować zmniejszanie rentowności przedsiębiorstw – wyjaśnia Katarzyna LORENC.

– W tej niełatwej sytuacji, pewnymi wskazówkami dla przedsiębiorców mogą być: reorganizacja pracy poprzez automatyzację, odchudzanie procesów produkcji i obsługi klientów; dbałość o pozapłacowe warunki pracy: bonusy, nagrody, docenianie, dbałość o dobre relacje w pracy, zapewnienie możliwości rozwoju kompetencji i rozwoju, pozostawanie w dialogu z najlepszymi pracownikami – dodaje ekspertka."


Źródło: www.kadry.abc.com.pl


[Rozmiar: 417 bajtów]
marjory luty 07 2018 22:21:55
MONEY.PL: "URZĘDNIKÓW W POLSCE UBYWA. NAWET PO PODWYŻKACH MOGĄ ZARABIAĆ MNIEJ NIŻ KASJERZY"
Polecamy przeczytanie artykułu Marcina LISA na Portalu o finansach i biznesie: money.pl.

"Podwyżki dla urzędników powinny zwrócić uwagę na poważny problem Polski, a nie wywoływać skandal. Pracownicy urzędów niejednokrotnie zarabiają mniej niż kasjerzy w dyskontach. W efekcie brakuje odpowiednio wykwalifikowanych chętnych do świadczenia obywatelom usług w imieniu państwa.

Pracownicy Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych dostali niemal 3 tys. podwyżki – w ten sposób można streścić doniesienia prasowe o tym, że zatrudnieni w tej instytucji zarabiają więcej od... września ubiegłego roku. Jak udało się nam ustalić, zmiany w zasadach wynagradzania dotyczyły podwyższenia progów tzw. widełek płacowych, a nie zwiększenia pensji automatycznie wszystkim zatrudnionym. "Widełki" wzrosły od 100 do 900 zł - wszystko zależało od stanowiska.

I tak np. osoba zatrudniona na najniższym możliwym szczeblu do 1 września 2017 r. mogła zarabiać 2400 zł brutto. Po zmianie otrzyma nie mniej niż 3000 zł brutto. Dla porównania kasjer w Biedronce, który nie będzie chorował w danym miesiącu, zarobi od 3250 do 3550 zł brutto.

3 tys. zł możliwe, ale nierealne
Podwyżka o 2700 zł opisana przez "Fakt" byłaby możliwa tylko w sytuacji, gdyby pracownik przed zmianami zarabiał minimalną możliwą stawkę przypisaną do stanowiska, a po ich wprowadzeniu przełożony zdecydował się na przyznanie mu pensji równej górnej granicy "widełek".

W przypadku wspomnianych już pracowników najniższego szczebla taki "skok" to 1600 zł. Możliwa jest także sytuacja, że pracownik nie otrzymał żadnej podwyżki – wystarczy, że przed 1 września 2017 r. jego umowa opiewała na kwotę wyższą niż "nowa" dolna granica dla jego stanowiska.

Koniec z "trzynastkami" i cukrem
Termin ujawnienia informacji – koniec stycznia – wskazuje na kolejną istotną zmianę. Zatrudnieni w PFRON nie otrzymają w tym roku "trzynastek" wypłacanych w administracji publicznej zawsze w I kwartale roku. To jeden z zaakceptowanych przez związkowców podczas negocjacji warunków podwyżek. Dodatkowa pensja została rozłożona na 12 rat i jest wypłacana jako część każdej kolejnej wypłaty.

Ponadto pracownicy PFRON w oparciu o kolejne zmiany regulaminu pracy stracili część dodatków. Także pozapłacowych (np. deputat cukrowy – red.). Ich ekwiwalent został w ramach podwyżek doliczony do pensji zasadniczej.

Urzędników ubywa, jakość usług spada
Sama publikacja informacji o podwyżkach w państwowej instytucji powinna zwrócić uwagę na problem, o którym informowaliśmy już w money.pl. Zamrożone, a w efekcie coraz niższe w relacji do reszty rynku, płace oferowane przez urzędy państwowe powodują, że z roku na rok mamy coraz mniej urzędników.

Zatrudnienie w Służbie Cywilnej spada regularnie od 2011 r. – pracownicy odchodzą do sektora prywatnego, a na ich miejsce trudno znaleźć odpowiednio wykwalifikowanych następców. Już co trzeci nabór kończy się bez rozstrzygnięcia. Takie samo zjawisko widać w całej administracji publicznej. Jak pokazują dane GUS, w ciągu 6 lat – od 2010 do 2016 r. – ubyło w Polsce około 15 tys. urzędników, z czego ponad 11 tys. w urzędach centralnych, a do takich zalicza się PFRON.

"Odchudzenie" administracji samo w sobie nie jest niczym złym, ale w przypadku Polski idzie za nim spadek jakości usług świadczonych obywatelom przez państwo. A to jest już poważny problem. Podobnie jak fakt, że politycy odpowiedzialni za kształtowanie polityki płacowej chętnie dają podwyżki "swoim", ale już nie tym zatrudnionym w terenie.

Problem jak na dłoni widać w raporcie rocznym szefa Służby Cywilnej. Według danych za rok 2016 (za miniony wciąż nie opublikowano dokumentu) cywilni pracownicy Policji, straży pożarnej zarabiali 2056 zł brutto. To kwota całkowitego wynagrodzenia. Pensja zasadnicza mogła być tak niska jak 1239 zł.

Najgorsza sytuacja jest w niemal wszystkich służbach mundurowych. Przeciętne miesięczne wynagrodzenie nie przekraczało tam 2728 zł. Najniższe odnotowano w komendach powiatowych Policji.


Światełkiem w tunelu są deklaracje o zbliżającym się "odmrożeniu" kwoty bazowej. - Poziom kompetencji dzisiejszych urzędników jest nieporównywalnie wyższy niż przed 10 czy 15 laty. Za tym powinna iść godziwa zapłata, ale tak niestety nie jest. Uczestniczyłam w rozmowach z szefem Służby Cywilnej, który zadeklarował chęć odmrożenia kwoty bazowej oraz wyrównania różnic w zarobkach. Obiecał, że będą podejmowane działania, by w przyszłorocznym budżecie znalazły się pieniądze na podwyżki – mówi w rozmowie z money.pl szefowa Sekcji Krajowej Pracowników Administracji Rządowej i Samorządowej "Solidarności" Lucyna Walczykowska."Źródło: www.money.pl


[Rozmiar: 417 bajtów]
marjory luty 03 2018 10:39:19
ZNAMY TERMIN WYPŁATY DODATKOWEGO WYNAGRODZENIA ROCZNEGO!

Już 12 lutego nastąpi, długo przez wszystkich wyczekiwana, wypłata dodatkowego wynagrodzenia rocznego za 2017.[Rozmiar: 417 bajtów]
marjory styczeń 29 2018 22:21:53
PIĄTY CHARYTATYWNY BAL OFICERSKI
W Auli Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego odbył się Piąty Charytatywny Bal Oficerski pod patronatem Małżonki Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pani Agaty KORNHAUSER-DUDY i honorowym przewodnictwem małżonki Komendanta Głównego Policji Pani Małgorzaty SZYMCZYK. To powrót do tradycji 20-lecia międzywojennego, do charytatywnych bali oficerskich polskiej Policji. Głównym celem jest zebranie środków na wsparcie Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.


Bal rozpoczął się od Poloneza tańczonego przez gości do kompozycji Wojciecha Kilara z filmu Pan Tadeusz. Grała Orkiestra Reprezentacyjna Policji. W pierwszej parze stanęli: Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław SZYMCZYK wraz z małżonką, a także zastępcy nadinsp. Andrzej SZYMCZYK wraz z małżonką oraz nadinsp. Helena MICHALAK wraz z mężem. Kolejne pary to zaproszeni goście, a wśród nich komendanci wojewódzcy policji, komendant stołeczny, komendanci szkół, dyrektorzy biur Komendy Głównej Policji wraz z małżonkami i osobami towarzyszącymi. W tym charytatywnym przedsięwzięciu udział wzięła również Danuta HUS - przewodnicząca Komisji Krajowej Związku Zawodowego Pracowników Policji.Otwierając bal szef polskiej Policji przypomniał cel jaki przyświeca zabawie. Podziękował Małżonce Prezydenta RP za objęcie balu patronatem, władzom Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego za gościnność, gościom za przybycie, podziękował za przedmioty przekazane na licytację. Wśród ofiarodawców znaleźli się m.in. Prezydent RP Andrzej DUDA oraz jego Małżonka, Marszałkowie Sejmu i Senatu, Prezes Rady Ministrów RP, ministrowie Joachim BRUDZIŃSKI i Jarosław ZIELIŃSKI i inni.

Przewodniczący Rady FPWiSPP - nadinsp. Władysław PADŁO wraz z Prezes Fundacji - Ireną ZAJĄC zaprezentowali film przedstawiający sylwetki poległych policjantów oraz działalność fundacji. Pamięć po poległych uczczono minutą ciszy.

W trakcie balu przeprowadzona została licytacja, z której dochód przeznaczono na rzecz fundacji. Wśród licytowanych przedmiotów znalazły się między innymi: szabla generalska podarowana przez Komendanta Głównego Policji, koszulka Roberta LEWANDOWSKIEGO czy też sukienka tenisowa i rakieta Karoliny WOZNIACKI.

Podczas zbiórki zebrano rekordową kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Fundację powołał Komendant Główny Policji w 1997 roku. Jej celem jest pomoc materialna wdowom i dzieciom osieroconym przez policjantów, którzy zginęli w czasie pełnienia służby.

Środki, które Fundacja przeznacza na pomoc wdowom i sierotom, pochodzą ze zbiórek pieniężnych, darowizn oraz odpisów z podatku dochodowego. Na rzecz rodzin w trudnych warunkach materialnych Fundacja przeznacza zapomogi materialne i finansowe, funduje stypendia i inną pomoc związaną z kształceniem i nauką, dofinansowuje koszty leczenia i rehabilitacji wdów i sierot. Ponadto organizuje i dofinansowuje pobyt dzieci i młodzieży na koloniach i obozach. Wyjazdy te pełnią podwójną rolę: dzieci i wdowy nie tylko wypoczywają, ale mają też kontakt z innymi osobami w podobnej sytuacji, dzięki czemu wiedzą, że nie są same. Kolonie i obozy pełnią więc także rolę terapeutyczną. W tej chwili Fundacja ma pod opieką ponad 230 rodzin.


Źródło: KGP / foto: A. MITURA - Policja 997


[Rozmiar: 417 bajtów]
marjory styczeń 29 2018 22:04:40
ZNAMY TERMIN OGŁOSZENIA EFEKTÓW PRACY KOMISJI KODYFIKACYJNEJ PRAWA PRACY!
Komisja Kodyfikacyjna Prawa Pracy zakończy prace nad zupełnie nowymi kodeksami 15 marca - poinformowało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS), zaznaczając, że na obecnym etapie są to tylko propozycje eksperckie, nie projekt PiS czy rządu. Jeśli potwierdzą się zapowiedzi, czeka nas prawdziwa rewolucja w prawie pracy.

26 dni urlopu dla wszystkich, bez względu na staż, przepadek niewykorzystanego w danym roku urlopu, bezpłatne wolne na żądanie oraz zakaz dorabiania na urlopie – to zmiany, o których od tygodni donoszą media, powołując się na wypowiedzi członków komisji.

MRPiPS dystansuje się na razie od tych pomysłów i podkreśla, że propozycje zmian w prawie pracy, formułowane w mediach przez członków Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Pracy, na obecnym etapie nie są propozycjami Prawa i Sprawiedliwości ani rządu. To autorskie pomysły niezależnych ekspertów prawa pracy oraz przedstawicieli partnerów społecznych – czytamy w opublikowanym komunikacie.

Komisja zakończy swoje prace 15 marca tego roku i przedstawi Ministrowi Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej projekty nowych Kodeksów. O ich dalszych losach zadecyduje rząd - informuje resort.

Przypomnijmy, że Komisja Kodyfikacyjna Prawa Pracy, której zadaniem jest opracowanie projektu ustawy - Kodeks pracy oraz projektu ustawy - Kodeks zbiorowego prawa pracy, została powołana 15 września 2016 r. Komisja pracuje w dwóch zespołach. Jednym z nich jest Zespół do spraw opracowania projektu ustawy - Kodeks pracy. Jest to organ, w skład którego wchodzą wybitni przedstawiciele nauki i praktyki indywidualnego i zbiorowego prawa pracy.


Źródło: www.kadry.abc.com.pl

[Rozmiar: 417 bajtów]
marjory styczeń 28 2018 22:48:10
ODPRAWA ROCZNA GARNIZONU ŚLĄSKIEGO - 17.01.2018 R.
W rotundzie Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyła się odprawa służbowa, podsumowująca pracę śląskiej Policji w 2017 roku, w której wziął udział Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław SZYMCZYK. Zaprezentowano wyniki osiągnięte przez śląskich policjantów w ubiegłym roku oraz omówiono zakończone, realizowane i planowane inwestycje. Odprawa była również okazją do uroczystego przekazania komendantom trzech jednostek, które osiągnęły najlepsze wyniki, kluczyków do nowych radiowozów.


Odprawie przewodniczył Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof JUSTYŃSKI wraz ze swoimi zastępcami.

Na wstępie Generał przywitał przybyłych gości - Wicewojewodę Śląskiego Mariusza TREPKĘ, Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jarosława SZYMCZYKA, Pełnomocnika Marszałka Województwa Śląskiego Zbigniewa GIEMZĘ, Zastępcę Komendanta Szkoły Policji w Katowicach Rafała STANISŁAWSKIEGO, przedstawicieli prokuratur oraz kadry kierowniczej śląskiego garnizonu Policji. Związek Zawodowy Pracowników Policji reprezentowały: Danuta HUS - Przewodnicząca Komisji Krajowej oraz Alicja ZAJĄC - Przewodnicząca Śląskiego Zarządu Wojewódzkiego.

Na odprawie przedstawione zostało podsumowanie 2017 roku w służbie prewencji, pionie kryminalnym oraz w logistyce. Nadinsp. Krzysztof JUSTYŃSKI zwrócił uwagę na znaczny spadek ilości przestępstw najbardziej uciążliwych dla mieszkańców. W minionym roku odnotowano ich prawie 6,5 tysiąca mniej. Generał docenił pracę śląskich policjantów, którzy wykryli znacznie więcej przestępstw gospodarczych, korupcyjnych i narkotykowych. Omówiono również wyzwania, które stoją przed śląską Policją w roku 2018.

Tuż po prezentacji komendantom trzech jednostek, które w ubiegłym roku osiągnęły najlepsze wyniki pracy, wręczone zostały kluczyki do nowych radiowozów. Wyróżnione zostały: Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach, Komenda Powiatowa Policji w Będzinie oraz Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie.

Następnie głos zabrał Wicewojewoda Śląski Mariusz TREPKA, który podziękował kierownictwu garnizonu śląskiej Policji za dotychczasową współpracę.


Na odprawie głos zabrała również nasza przedstawicielka kol. Danuta HUS, która przypomniała, że:

- głównym problemem z jakim boryka się garnizon śląski to niedoetatowanie w zakresie stanowisk pracowniczych. Stosując najbardziej czytelny przelicznik czyli ilość funkcjonariuszy przypadający na 1 pracownika, to Śląsk w skali kraju wygląda najgorzej. W garnizonie śląskim przypada 6,12 funkcjonariuszy na 1 etat pracowniczy. W kraju średnia to 4 etaty policyjne na 1 etat pracownika Policji. W ubiegłym roku przybyło 1000 etatów funkcjonariuszy, a w ślad za tym nie poszedł ani jeden etat cywilny. Nie powinno się dodawać, że nowe etaty policyjne to dodatkowe obciążenie pracą pracowników Policji;

- drugim problemem są najniższe zarobki w porównaniu z resztą kraju - dotyczy to przede wszystkim KMP/KPP. W jednostkach powiatowych i miejskich Policji wynagrodzenia w KSC do dnia dzisiejszego, nawet po podwyżkach, nie osiągnęły średniej 3000 zł brutto. W całej wojewódzkiej i powiatowej administracji zespolonej wynagrodzenia pracowników KMP/KPP są najniższe i odbiegają średnio od innych urzędów ok. 1000 zł. Jak wynika z danych Szefa Służby Cywilnej również pracownicy pozostałych śląskich urzędów w porównaniu do kraju zarabiają najmniej. Dlatego nasza Przewodnicząca zgłasiła apel do Wicewojewody obecnego na naradzie, by zawalczył o Śląsk poprzez posłów i senatorów również w tym temacie;

- ponadto Danuta HUS zgłosiła apel do komendantów miejskich i powiatowych, by ta tak bardzo odpowiedzialna i wymagająca szerokiej wiedzy i kompetencji praca odbywała się w przyjaznej atmosferze i godnych warunkach. By kadra kierownicza poczyniła należyte starania w kierunku integracji środowiska policyjnego. Nasz związek zadeklarował przy tym wszelką pomoc.

Na zakończenie Danuta HUS podziękowała Panu Komendantowi Głównemu Policji za wytyczne w sprawie naliczeń w związku z "ustawą modernizacyjną" gdzie zaznaczono rolę związków zawodowych w ustalaniu zasad podziału środków na podwyżki. Dziękowała za wspaniałą współpracę oraz życzyła, by nadal piastował to stanowisko, bo to daje rękojmę dalszej współpracy na tak wysokim poziomie.
Podziękowania od naszej Przewodniczącej otrzymał również Komendant Wojewódzki Policji: za współpracę, za zawsze znajdowany w swoim napiętym grafiku czas dla związków oraz za reagowanie na bieżąco na nasze oczekiwania i zgłaszane wnioski.

Podsumowując wystąpienia, wyniki pracy śląskiego garnizonu Policji ocenił Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław SZYMCZYK. Szef polskich policjantów zwrócił uwagę na istotę zmiany funkcjonowania Policji, poprzez wdrożenie programu „Dzielnicowy bliżej nas”, którego celem jest faktyczne zbliżenie policji do społeczeństwa i zainteresowanie go szeroko pojmowaną problematyką bezpieczeństwa. Generał wyróżnił śląski garnizon, który był inicjatorem tych pozytywnych zmian i w którym prowadzony był pilotaż programu. Nadinsp. Jarosław SZYMCZYK zaznaczył, że priorytetową sprawą dla Policji jest poczucie bezpieczeństwa mieszkańców, które powinno być wyznacznikiem pracy każdego policjanta.

Na zakończenie, zgromadzeni powstali i w milczeniu oddali cześć policjantom, którzy w minionym roku oddali swe życie na służbie.


Źródło: www.slaska.policja.gov.pl[Rozmiar: 417 bajtów]
marjory styczeń 22 2018 01:48:19
JESZCZE SŁÓW KILKA O NARADZIE KADRY KIEROWNICZEJ W SZCZYTNIE
Odbywają się już narady roczne w poszczególnych komendach Policji w całym kraju, a my postanowiliśmy powrócić jeszcze do narady kadry kierowniczej polskiej Policji, która miała miejsce w dniach 8-9 stycznia 2018 roku w WSPol w Szczytnie. Ogólne informacje podawane do powszechnej wiadomości na tematy poruszone na naradzie w ogóle nie odnosiły się do tematyki związanej z pracownikami Policji. Dlatego dzięki reprezentantkom naszej organizacji biorącym udział w naradzie informujemy, iż podczas pierwszego dnia nadinsp. Helena MICHALAK - Zastępca Komendanta Głównego Policji podsumowała rok 2017 i przedstawiła plany na rok 2018 w zakresie zagadnień związanych z logistyką Policji.
Poniżej przedstawiamy kilka slajdów z prezentacji Pani Generał, w których zawarte zostały informacje na temat pracowników Policji.

Natomiast drugiego dnia narady nasza Przewodnicząca Danuta HUS dwukrotnie zabierala głos, w tym:

- wyraziła prośbę o to, by wspólnymi siłami: kierownictwa KGP i związków zawodowych, dążono do zwiększania ilości etatów pracowniczych adekwatnie do wzrostu liczby etatów policyjnych;

- zaapelowała do wszystkich uczestniczących w naradzie komendantów o kształtowanie prawidłowej współpracy z przedstawicielami organizacji związkowych. Przypomniała, iż przewodniczący są łącznikami pomiędzy pracownikami a kierownictwem, którzy doskonale orientują się w problemach i bolączkach dotykających środowisko pracownicze. Umieją też przedstawić oczekiwania pracowników związane z wykonywaną pracą, zgłosić pomysły na usprawnienie tej pracy, eliminowanie błędnych procedur czy poprawienie atmosfery pracy. Tylko dobra współpraca, częste rozmowy na linii kierownictwo - związki zawodowe, mogą zapobiec wielu konfliktom wśród załogi oraz rozwiązać szybko, w miarę możliwości, powstałe problemy nie dopuszczając do powstawania mobbingu. Dobrą praktyką jest więc uczestniczenie przedstawiciela związkowego w naradach i odprawach kierownictwa każdego szczebla. To właśnie na takich naradach wspólnymi siłami można wypracować konstruktywne rozwiązania w zakresie sprawnego funkcjonowania jednostki;

- podziękowała również nadinsp. Jarosławowi SZYMCZYKOWI - Komendantowi Głównemu Policji za dobrą współpracę w 2017 roku, zwłaszcza w zakresie podwyżek płac oraz za decyzję - zainicjowaną naszym wnioskiem - w kwestii przyznania dwóch tysięcy nagród po 500,- zł wypłaconych z okazji „Święta Policji” oraz „Święta Służby Cywilnej”;

- podziękowała również nadinsp. Helenie MICHALAK – za współpracę i cierpliwość w udzielaniu informacji na temat stanu środków finansowych z „Programu modernizacji Policji (...)”, gdy podjęliśmy się monitorowania każdej "złotówki" przeznaczonej na wzrost wynagrodzeń pracowniczych. Założeniem ZZPP było i pozostaje nadal czuwanie nad tymi środkami w celu przeznaczenia ich w pełnej wysokości na wynagrodzenia pracowników Policji, nigdy na inne cele;

- podziękowania usłyszał również dr Tomasz SZANKIN - Pełnomocnik Komendanta Głównego do kontaktów ze związkami zawodowymi za wspaniałą współpracę, anielską cierpliwość i konstruktywną pomoc.

Komendant Główny Policji odnosząc się do wypowiedzi naszej związkowej koleżanki wypowiedział wiele ciepłych słów pod adresem pracowników Policji, podziękował za rok wytężonej pracy i stwierdził, że nie wyobraża sobie funkcjonowania Policji bez pracowników. Zadeklarował również, iż zrobi ile tylko będzie w jego mocy, by poprawić sytuację płacową i etatową tej grupy pracowniczej.

Polecił również uczestniczącym w naradzie komendantom z jednostek Policji z całego kraju zapewnienie odpowiedniego poziomu współpracy na linii kierownictwo - związek zawodowy i budowanie wspólnego, spójnego środowiska policyjnego wykonującego ustawowe zadania na rzecz porządku i bezpieczeństwa publicznego.
[Rozmiar: 417 bajtów]
marjory styczeń 18 2018 23:49:40
CZY DODATEK STAŻOWY ZOSTANIE WYŁĄCZONY ZE SKŁADNIKÓW MINIMALNEGO WYNAGRODZENIA?
Nie od dzisiaj wiadomo, że do najniższego wynagrodzenia pracodawca wlicza pracownikom dodatek za wysługę lat pracy oraz inne dodatki, jakie są przewidziane w umowie o pracę. W ten sposób osoba pracująca np. 10, 15, 25 lat otrzymuje takie samo wynagrodzenie, jak osoba, która dopiero rozpoczyna po raz pierwszy pracę.

Stanisław SZWED - sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wyjaśnia, że zgodnie z art. 6 ust. 4 ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (Dz. U. z 2017 r., poz. 847) przy porównywaniu wysokości wynagrodzenia pracownika z obowiązującą wysokością minimalnego wynagrodzenia za pracę brane są pod uwagę wszystkie przysługujące pracownikowi składniki wynagrodzenia i inne świadczenia wynikające ze stosunku pracy, zaliczone według zasad statystyki zatrudnienia i wynagrodzeń określonych przez Główny Urząd Statystyczny do wynagrodzeń osobowych. Wyjątek stanowią tutaj jedynie składniki wymienione w ust. 5 tego artykułu, tj.: nagrody jubileuszowe, odprawy pieniężne przysługujące pracownikowi w związku z przejściem na emeryturę lub rentę z tytułu niezdolności do pracy, wynagrodzenia za pracę w godzinach nadliczbowych, dodatek do wynagrodzenia za pracę w porze nocnej czy dodatkowe wynagrodzenie roczne dla pracowników jednostek sfery budżetowej.

Ustalona na warunkach określonych w ww. ustawie kwota minimalnego wynagrodzenia wyznacza dolną granicę wysokości wynagrodzenia przysługującą każdemu pracownikowi zatrudnionemu w pełnym miesięcznym wymiarze czasu pracy, niezależnie od posiadanych kwalifikacji, zaszeregowania osobistego, a także składników wynagrodzenia, sytemu i rozkładu czasu pracy stosowanych u danego pracodawcy, jak również szczególnych właściwości i warunków pracy. Dla przypomnienia dodemy, że od dnia 1 stycznia 2018 roku wysokość tego minimalnego wynagrodzenia za pracę wynosi 2100,- zł.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, w odpowiedzi na interpelację poselską nr 18088, podkreśla, że zgodnie z konstrukcją ustawową minimalne wynagrodzenie za pracę nie ma charakteru jedynie wynagrodzenia zasadniczego. Jest to łączne wynagrodzenie pracownika za nominalny czas pracy w danym miesiącu, a więc poza wynagrodzeniem zasadniczym obejmuje również inne składniki wynagrodzenia i świadczenia pracownicze zaliczone do wynagrodzeń osobowych.

Ministerstwo dostrzega potrzebę modyfikacji obecnego zakresu minimalnego wynagrodzenia za pracę w celu zapewnienia bardziej sprawiedliwego i przejrzystego kształtu tego wynagrodzenia. Podkreśla, że na skalę problemu wskazują liczne postulaty dokonania zmian kierowane przez obywateli, parlamentarzystów i związki zawodowe. Zmiany polegające na etapowym wyłączaniu poszczególnych składników wynagrodzenia z kategorii minimalnego wynagrodzenia za pracę są rozważane, ale jak podkreśla MRPiPS, analizując różne warianty takiego rozwiązania należy wziąć pod uwagę m.in. obligatoryjne dodatkowe skutki finansowe dla pracodawców, wpływ na finanse publiczne oraz na rynek pracy. Ze względu na systemowy charakter oraz możliwe znaczące skutki finansowe, dokonanie zmian powinno odbywać się więc w sposób stopniowy i wyważony. Ostatnie takie wyłączenie nastąpiło od 1 stycznia 2017 roku, kiedy to z zakresu składnikowego minimalnego wynagrodzenia za pracę wyłączono dodatek do wynagrodzenia za pracę w porze nocnej.


Źródło: www.kadry.abc.com.pl


[Rozmiar: 417 bajtów]
marjory styczeń 17 2018 23:31:26
GRATULACJE DLA NOWEGO MINISTRA SWiA
TUTAJ zamieszczamy list gratulacyjny skierowany przez Przewodniczącą Komisji Krajowej Związku Zaodowego Pracowników Policji na ręce Pana Joachima BRUDZIŃSKIEGO powołanego przez Prezydenta RP na stanowisko Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W liście tym inicjujemy spotkanie z Panem Ministrem celem przybliżenia problematyki związanej ze środowiskiem pracowników Policji oraz wypracowaniem zasad współpracy.[Rozmiar: 417 bajtów]
marjory styczeń 16 2018 16:54:00
POROZUMIENIE KOMENDANTA GŁÓWNEGO POLICJI ZE ZWIĄZKAMI DZIAŁAJĄCYMI W KGP
W dniu 4 stycznia 2018 roku zostało podpisane porozumienie określające zasady współpracy Komendanta Głównego Policji z zarządami organizacji związkowych, które zrzeszają pracowników Komendy Głównej Policji. Sygnatariuszem z Zarządu Komendy Głównej Policji Związku Zawodowego Pracowników Policji była kol. Dorota GIELECIŃSKA.


Zarząd naszej organizacji związkowej w Komendzie Głównej Policji powstał w marcu ubiegłego roku, a dotychczasowe, obowiązujące porozumienie Komendanta Głównego Policji ze związkami zrzeszającymi pracowników KGP było podpisane jeszcze w 2015 roku. Zabiegaliśmy więc o podpisanie nowego porozumienia, w którym stroną byłby również nasz nowy zarząd, który z miesiąca na miesiąc zdobywa coraz większą ilość zwolenników, a tym samym ma stale wzrastającą ilość członków zapisujących się do naszej organizacji.


Dla przypomnienia informujemy, iż celem porozumienia jest wypracowanie wzajemnej współpracy opierającej sie na uzgodnieniach i pozyskiwaniu stanowisk oraz opinii Zarządów organizacji związkowych oraz wypracowywaniu "dobrych praktyk". To co już w praktyce zaczęliśmy realizować poprzez aktywne uczestnictwo w rozwiązywaniu problemów pracowników KGP, a także poprzez możliwość wpływania na prowadzoną przez stronę służbową politykę kadrowo-finansową zostało więc uformione w postaci tak prestiżowego dokumentu jakim jest porozumienie o współpracy.


Zapraszamy do zapoznania się z treścią porozumienia TUTAJ, które finalnie podpisał nadinsp. dr Jarosław SZYMCZYK, któremu bardzo serdecznie dziękujemy.[Rozmiar: 417 bajtów]
marjory styczeń 11 2018 23:00:31
ZMIANA NA STANOWISKU MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI
W dniu 9 stycznia 2018 roku Joachim BRUDZIŃSKI, dotychczasowy wicemarszałek Sejmu został powołany przez Prezydenta Andrzeja Dudę na stanowisko Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Nowego szefa MSWiA wprowadził do ministerstwa Mariusz BŁASZCZAK, który objął stanowisko Ministra Obrony Narodowej.


Nowy szef MSWiA urodził się 4 lutego 1968 r. Ukończył Szkołę Sportów Letnich im. Bohaterów Sądecczyzny w Nowym Sączu, a także Zespół Szkół Morskich w Świnoujściu, gdzie zdobył zawód technika nawigatora. Jest również absolwentem studiów politologicznych oraz Międzywydziałowego Instytutu Wiedzy Humanistycznej w Uniwersytecie Szczecińskim. Tam też ukończył podyplomowe studia pedagogiczne. Był również stypendystą programu „Summer University” organizowanego przez Uniwersytet w Umeå (Szwecja). Uczęszczał na seminarium doktorskie prowadzone przez prof. zw. dra hab. Wiesława Burgera w Instytucie Politologii i Europeistyki Uniwersytetu Szczecińskiego. Następnie otworzył przewód doktorski w Instytucie Historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Przedmiotem zainteresowań badawczych były zagadnienia związane z powstaniem administracji oraz gospodarki morskiej na Pomorzu Zachodnim w latach 1945-1970. Prowadził zajęcia i wykłady w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu oraz Policealnym Studium Administracji w Szczecinie.

W trakcie nauki i studiów pływał na statkach handlowych i rybackich, zarówno polskich jak i zagranicznych armatorów. Podczas studiów działał w duszpasterstwie akademickim Ojców Jezuitów. Był animatorem kultury studenckiej w Szczecinie. Jednocześnie współpracował z Polskim Radiem Szczecin, gdzie przygotowywał materiały reporterskie poświęcone problematyce gospodarki morskiej. Założył Morskie Centrum Informacji Zawodowej zajmujące się podnoszeniem kwalifikacji językowych polskich marynarzy i rybaków. Pełnił funkcję rzecznika prasowego Urzędu Morskiego w Szczecinie.

W 1991 r. będąc studentem politologii Uniwersytetu Szczecińskiego, włączył się w kampanię wyborczą Porozumienia Centrum, w tym samym roku został też członkiem tej partii. W sierpniu 2002 r. został wybrany Prezesem Zarządu Regionalnego PiS. W 2005 r. startował do Sejmu jako lider listy zachodniopomorskiej.

Wypełnia mandat poselski w Sejmie RP V, VI, VII oraz VIII kadencji. Współpomysłodawca oraz jeden z twórców powołanego w czasie trwania Sejmu V kadencji Ministerstwa Gospodarki Morskiej. Pracował w sejmowych Komisjach Infrastruktury oraz Mniejszości Narodowych i Etnicznych.

W 2006 r. został powołany na funkcję Sekretarza Generalnego PiS oraz Przewodniczącego Zarządu Głównego Prawa i Sprawiedliwości. Od 10 października 2009 r. wypełnia obowiązki przewodniczącego Komitetu Wykonawczego tej partii.

12 listopada 2015 r. wybrany na wicemarszałka Sejmu VIII kadencji. 9 stycznia 2018 r. powołany na stanowisko Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.


Źródło: mswia.gov.pl
[Rozmiar: 417 bajtów]
marjory styczeń 10 2018 22:57:34
Strona 10 z 44 << < 7 8 9 10 11 12 13 > >>
Reklama: Web Design Kacper Włodarczyk Kliknij Tutaj || CMS: PHP-Fusion & Extreme-Fusion || Design & Code: Kacper Włodarczyk