[Rozmiar: 2892 bajtów]Tekst alternatywnyTekst alternatywnyTekst alternatywnyTekst alternatywnyTekst alternatywnyTekst alternatywnyTekst alternatywnyTekst alternatywny[Rozmiar: 1780 bajtów]
[Rozmiar: 467 bajtów]
Nawigacja
Portal
  Strona Główna
  Galeria
  Prezydium
  Zarządy Wojewódzkie
  Klauzula informacyjna
  Statut
  Kontakt
  Sprawy pracownicze

[Rozmiar: 331 bajtów]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
[Rozmiar: 331 bajtów]
Partnerzy
Lubelski Zarząd Wojewódzki

Forum Związków Zawodowych

Forum Korpusu Służby Cywilnej

Niezależny Portal Członków Korpusu Służby Cywilnej

[Rozmiar: 331 bajtów]
Security System 1.7 Š 2006 by BS-Fusion Deutschland
CTracker - cback.de


MARIUSZ KAMIŃSKI NOWYM MINISTREM SPRAW WEWNĘTRZNYCH i ADMINISTRACJI
W dniu 14 sierpnia 2019 roku w Pałacu Prezydenckim minister Mariusz KAMIŃSKI odebrał z rąk prezydenta Andrzeja DUDY powołanie na stanowisko szefa MSWiA.

- Mam absolutne przekonanie, że Mariusz KAMIŃSKI, na stanowisku ministra spraw wewnętrznych i administracji, to właściwa osoba na właściwym miejscu - powiedział prezydent Andrzej DUDA.

- Resort nie wymaga żadnych radykalnych zmian. Jestem już po rozmowach ze wszystkimi szefami służb. Bardzo dobrze oceniam pracę podległych służb. Będziemy do końca kadencji prowadzili sprawy związane z bezpieczeństwem obywateli w sposób odpowiedzialny, profesjonalny i rzetelny – podkreślił minister Mariusz KAMIŃSKI.

W siedzibie MSWiA Elżbieta WITEK przekazała obowiązki nowemu ministrowi Mariuszowi KAMIŃSKIEMU.


Mariusz KAMIŃSKI urodził się 25 września 1965 r. w Sochaczewie. Ukończył Wydział Historyczny Uniwersytetu Warszawskiego. Jako przedstawiciel opozycyjnych organizacji studenckich brał udział w jednym z podzespołów Okrągłego Stołu. Jest współtwórcą Fundacji „Pamiętamy” działającej na rzecz upamiętnienia ŻOŁNIERZY Wyklętych.
W 1993 r. zakładał, a następnie przewodniczył stowarzyszeniu Liga Republikańska. W 1997 r. został wybrany na posła z listy ogólnopolskiej Akcji Wyborczej Solidarność.
W 2001 r. i 2005 r. uzyskiwał mandat jako kandydat Prawa i Sprawiedliwości w okręgu warszawskim. W latach 2001-2002 był wiceprezesem partii Przymierze Prawicy. Następnie z tym ugrupowaniem przystąpił do PiS, w którym od 2004 r. do 2006 r. pełnił obowiązki prezesa regionu warszawskiego. W rządzie Kazimierza MARCINKIEWICZA był sekretarzem stanu w KPRM. 5 lipca 2006 r. zrezygnował z mandatu poselskiego. 6 lipca 2006 r. odebrał nominację na pełnomocnika ds. organizacji Centralnego Biura Antykorupcyjnego. 3 sierpnia 2006 r. premier Jarosław KACZYŃSKI powołał go na szefa nowo utworzonego Centralnego Biura Antykorupcyjnego. 13 października 2009 r. Donald TUSK odwołał go ze stanowiska. W styczniu 2011 r. ponownie wstąpił do Prawa i Sprawiedliwości. W wyborach 2011 r. zdobył mandat poselski. 26 listopada 2011 r. został wybrany przez radę polityczną PiS na wiceprezesa partii. W 2015 r. ponownie wybrany na posła z listy PiS.

Od 2015 r. minister-członek Rady Ministrów w rządzie Beaty SZYDŁO i w rządzie Mateusza MORAWIECKIEGO. Na mocy rozporządzenia premiera uzyskał uprawnienia w zakresie koordynacji działalności służb specjalnych.

W 2010 r. prezydent Lech KACZYŃSKI odznaczył go Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Poseł na Sejm III, IV, V, VII, VIII kadencji.


Źródło: www.mswia.gov.pl[Rozmiar: 417 bajtów]
marjory sierpień 15 2019 00:23:44
ZMIANA NA STANOWISKU MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI

Premier Mateusz MORAWIECKI zwrócił się do Prezydenta Andrzeja DUDY o powołanie na stanowisko szefa MSWiA Mariusza KAMIŃSKIEGO. Powołanie nastąpi w przyszłym tygodniu, kiedy Pan Prezydent uzna to za stosowne - powiedział rzecznik rządu Piotr MÜLLER. Kamiński zastąpi na tym stanowisku Elżbietę WITEK, która 9 sierpnia 2019 roku została wybrana przez posłów na stanowisko marszałka Sejmu.

Elżbieta WITEK pełniła funkcję szefa resortu spraw wewnętrznych od czerwca br. W dniu 9 sierpnia, w związku z jej kandydaturą na marszałka Sejmu, została odwołana z dotychczasowego stanowiska przez Prezydenta na wniosek Premiera.

Nowym szefem MSWiA zostanie Mariusz KAMIŃSKI - minister, członek rady ministrów i koordynator ds. służb specjalnych. KAMIŃSKI połączy zarówno funkcję koordynatora służb, jak i szefa MSWiA.

Elżbieta WITEK, tymi słowami pożegnała się z naszym resortem:
"W związku z zakończeniem pełnienia funkcji Ministra SWiA, pragnę przekazać wszystkim Państwu - funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym służb oraz instytucji podległych Ministrowi - szczególne podziękowania za wspaniałą i pełną zrozumienia współpracę.
Życzę Wam dalszego rzetelnego wykonywania obowiązków, które są tak potrzebne nam społeczeństw
u."


Źrodło: www.pap.pl

[Rozmiar: 417 bajtów]
marjory sierpień 12 2019 09:22:36
16 SIERPNIA DNIEM PRACY W URZĘDACH ADMINISTRACJI RZĄDOWEJ
Jak informuje Departament Służby Cywilnej KPRM piątek (16 sierpnia) jest dniem pracującym w urzędach administracji rządowej.

Źródło: https://dsc.kprm.gov.pl


[Rozmiar: 417 bajtów]
marjory sierpień 01 2019 23:16:54
ŚWIĘTA POLICJI - OBCHODÓW CIĄG DALSZY
26 lipca 2019 roku w Belwederze odbyły się uroczystości Święta Policji obchodzone przez centralę polskiej Policji czyli Komendę Główną Policji.

Tę wyjątkową uroczystość w 100-lecie powstania Policji Państwowej zaszczyciło wielu gości, w tym przede wszystkim Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Pani Elżbieta WITEK oraz Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Jarosław ZIELIŃSKI.

Związek Zawodowy Pracowników Policji reprezentowali: Danuta HUS - Przewodnicząca Komisji Krajowej ZZPP, Dorota GIELECIŃSKA - Przewodnicząca Zarządu KGP Związku Zawodowego Pracowników Policji oraz Piotr BORYSIUK - Sekretarz Zarządu KGP ZZPP.
Podczas uroczystości nastąpiło nadanie nowego sztandaru Komendzie Głównej Policji. Ponadto Minister SWiA Elżbieta WITEK oraz Komendant Główny Policji gen. insp. dr Jarosław SZYMCZYK wręczyli awanse i odznaczenia. 25 osób otrzymało Medale Za Długoletnią Służbę (złote, srebrne, brązowe), 24 policjantów i policjantek srebrne i brązowe odznaki Zasłużony Policjant, a 20 osób Medale Za Zasługi dla Policji (złote, srebrne, brązowe). 31 funkcjonariuszy Komendy Głównej Policji odebrało awanse na wyższe stopnie służbowe.
Jedną z odznaczonych w ten sposób osób był nasz związkowy kolega z Komendy Głównej Policji Piotr BORYSIUK. Brązowy Medal Za Zasługi dla Policji to odznaczenie dużej rangi. Serdecznie gratulujemy Koledze takiego prestiżowego wyróżnienia.


Na zakończenie uroczystości uhonorowano kolejne 21 osób Medalem Stulecia Utworzenia Policji Państwowej – odznaki okolicznościowej – nadawanej policjantom, pracownikom Policji oraz innym osobom w uznaniu ich zasług i osiągnięć w popularyzowaniu tradycji i dokonań Policji. Z olbrzymią dumą informujemy, że odznaki otrzymały nasze Przewodniczące: Danuta HUS i Dorota GIELECIŃSKA. Rozpiera nas duma, bo otrzymanie takiego, w pełni zasłużonego, odznaczenia to wyróżnienie nie tylko dla koleżanek Przewodniczących, ale i dla całego Związku.


Jest nam również bardzo miło poinformować, iż po oficjalnej części uroczystości w Belwederze biorący udział w obchodach przedstawiciele Związku Zawodowego Pracowników Policji mieli okazję rozmawiać z Panią Minister Elżbietą WITEK. Padło wiele ciepłych słów i podziękowań pod adresem pracowników Policji. Wierzymy, że jest to dobry początek relacji z Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji w zakresie dalszej poprawy warunków pracy i płacy naszej grupy zawodowej, motywując nas do dalszej, wytężonej, związkowej pracy.[Rozmiar: 417 bajtów]
marjory lipiec 27 2019 00:52:33
BARDZO WAŻNE SŁOWA MINISTER SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI!24 lipca to data szczególna dla policjantów i pracowników Policji - data święta polskiej Policji. W tym wyjątkowym i jakże ważnym dla nas roku, tegoroczne, 100. już centralne obchody powstania Policji Państwowej, z udziałem najwyższych władz państwowych, przedstawicieli środowisk naukowych, stowarzyszeń, funkcjonariuszy, pracowników odbyły się w Warszawie na Zamku Królewskim, a następnie na Placu Marszałka J. Piłsudskiego. Szczegółowe relacje z uroczystości można znaleźć na stronach Policji i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Tego dnia padło bardzo wiele ważnych słów. My jednak przytoczymy i podkreślimy wypowiedź Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Pani Elżbieta WITEK - poseł na Sejm RP, zaadresowała do nas - pracowników Policji, wiele słów, które - ze względu na wagę dla naszej grupy zawodowej - przytaczamy w całości:

"...9,2 mld zł przeznaczyliśmy na modernizację wszystkich służb mundurowych. Ale przed nami trzecia edycja programu. I tę trzecią edycję w sposób szczególny chcielibyśmy poświęcić Wam - Funkcjonariuszkom, Funkcjonariuszom ale także Pracownikom Cywilnym Policji.

I przez chwilę do Nich właśnie chciałabym się zwrócić.

SZANOWNI PAŃSTWO!

Wasza praca - Pracowników Cywilnych Policji - jest tak samo cenna i ważna jak każdego funkcjonariusza w mundurze.

Bez Was, Policja nie mogłaby normalnie funkcjonować.

Bardzo Wam za to DZIĘKUJEMY.

Miałam okazję być w poniedziałek w Szkole Policyjnej w Słupsku i rozmawiać z Pracownikami Cywilnymi. I cieszę się, że mimo, że zarabiają mniej od mundurowych powiedzieli, że nigdy nie zamieniliby tej pracy na inną.

Bo tworzycie jedną, wspaniałą Drużynę. Tworzycie jedną, wielką Rodzinę..."

Nie ma co ukrywać - jesteśmy bardzo zbudowani słowami Pani Minister. Zwłaszcza w kontekście dalszych starań Związku Zawodowego Pracowników Policji oraz pozostałych organizacji związkowych o poprawę warunków pracy i wynagradzania Pracowników Cywilnych Policji.

Słów Pani Minister Elżbiety WITEK - poseł na Sejm RP słuchało całe kierownictwo Policji, słuchali wszyscy komendanci wojewódzcy i Stołeczny Policji, słuchali dyrektorzy biur Komendy Głównej Policji...


Dla nas bardzo ważne słowa i bardzo ważne wydarzenie.

Oficjalna relacja z uroczystości ze strony Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji TUTAJ


źródło: https://www.gov.pl/web/mswia


[Rozmiar: 417 bajtów]
marjory lipiec 25 2019 00:05:30
JUBILEUSZ PONAD PODZIAŁAMI[Rozmiar: 417 bajtów]
marjory lipiec 23 2019 21:42:12
UWAGA!! RUSZA PRZYZNAWANIE PODWYŻEK PRACOWNIKÓW POLICJI!!

Podwyżki wynagrodzeń pracowników Policji będą wypłacone w pensjach za miesiąc lipiec br. Taką decyzję podjęło, po naszych wielu interwencjach i prośbach o przyspieszenie przesłania stanowiska, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Komórki kadrowe i finansowe mają mało czasu, by wywiązać się z tego zadania. Niemniej jednak cieszymy się, że w końcu uda się sfinalizować, te często kwestionowane przez niedowiarków, podwyżki lipcowe wypertraktowane podczas prac Związku Zawodowego Pracowników Policji i Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Pracowników Policji z Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji we wrześniu ubiegłego roku.

TUTAJ pismo Dyrektora Departamentu Budżetu MSWiA, Pana Władysława BUDZENIA do Komendanta Głównego Policji, Pana gen. insp. Jarosława SZYMCZYKA z dnia 19 lipca 2019 roku.[Rozmiar: 417 bajtów]
marjory lipiec 20 2019 10:24:53
100 ROCZNICA POWSTANIA POLICJI PAŃSTWOWEJ - OBCHODY NA DOLNYM ŚLĄSKU.
ŚWIĘTO POLICJI TO RÓWNIEŻ NASZE ŚWIĘTO!

KILKA REFLEKSJI PRZED 100. ROCZNICĄ POWSTANIA POLICJI PAŃSTWOWEJ.

Święto Policji, to data szczególna dla środowiska policyjnego. To czas awansów, nominacji, odznaczeń oraz podziękowań dla policjantów i pracowników Policji. Uroczystości dolnośląskich obchodów 100. rocznicy powołania Policji Państwowej, w których udział wzięli udział Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji – Elżbieta Witek - poseł na Sejm RP oraz Komendant Główny Policji gen. insp. dr Jarosław Szymczyk, odbyły się na pl. Wolności we Wrocławiu. Oprócz uroczystego apelu, mieszkańcy mieli możliwość obejrzeć m.in.: występy policyjnej orkiestry, sprzętu Policji i innych służb. Starsi i młodsi mogli również poznać ciekawe rzeczy dotyczące pracy Policji.

Szczegółową relację z obchodów znaleźć można na stronie Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu oraz oficjalnej stronie Polska Policja - www.policja.pl. My tutaj skupimy się na przytoczeniu dwóch wypowiedzi: Pani Minister oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, adresowanych do nas - pracowników Policji.

Elżbieta WITEK- Szefowa Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, oprócz podziękowań i życzeń dedykowanych policjantom, wypowiedziała kilka słów w naszym kierunku: "Jesteście ludźmi wykształconymi, z ogromnym doświadczeniem. Bez Was Policja nie mogłaby działać. Pamiętajcie, że razem z funkcjonariuszami tworzycie drużynę, która sprawnie działa..."

Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Tomasz TRAWIŃSKI - gospodarz uroczystości, pogratulował zaś policjantom i pracownikom Policji awansów i odznaczeń. Podziękował wszystkim funkcjonariuszom za służbę, za ofiarność, za oddanie, za wszystko to, co nierozłącznie związane jest z dobrym wykonywaniem służby policjanta. Podziękował również pracownikom Policji, którzy swoją rzetelną pracą gwarantują sprawne funkcjonowanie naszej formacji i wspierają nas każdego dnia.

W aspekcie wiecznego słuchania o tym, że Polska Policja to funkcjonariusze, funkcjonariusze i jeszcze raz funkcjonariusze... miło, że na tych jakże ważnych obchodach 100. rocznicy powstania Policji Państwowej nie zabrakło wypowiedzi na temat pracowników. Pracowników Policji, którzy, choć zawsze w cieniu funkcjonariuszy, rzetelnie, z zaangażowaniem i fachowością realizują swoje obowiązki. Zadania i obowiązki, bez których - jak to powiedziała Elżbieta WITEK - nie byłoby SPRAWNEJ Policji.

PS. Przy okazji - Zarząd KGP Związku Zawodowego Pracowników Policji - zaprasza do udziału w uroczystościach Święta Policji 2019! I w terenie, i szczególnie w uroczystościach centralnych - TUTAJ szczegóły.


Źródło informacji

1) https://twitter.com/MSWiA_GOV_PL

2)
http://www.dolnoslaska.policja.gov.pl


[Rozmiar: 417 bajtów]
marjory lipiec 19 2019 18:49:37
PODWYŻKI LIPCOWE CORAZ BLIŻEJ

W związku z dynamicznie zwiększając się ilością pytań dotyczących podwyżek pracowników Policji zagwarantowanych od 1 lipca br. przez porozumienia podpisane przez MSWiA i dwie największe organizacje związkowe zrzeszające pracowników Policji, w tym naszą - Związek Zawodowy Pracowników Policji (porozumienie dla przypomnienia TUTAJ) podajemy do wiadomości kolejny etap ustaleń w przedmiotowej kwestii.

W odpowiedzi na nasze pismo z dnia 4 czerwca 2019 roku KK-47/2019 (pismo TUTAJ), Biuro Finansów KGP w dniu 3 lipca br. przedstawiło Panu Komendantowi Głównemu Policji gen. insp. dr. Jarosławowi SZYMCZYKOWI swoje stanowisko w sprawie wdrażania podwyżek pracowników Policji od 1 lipca 2019 roku.

Stanowisko KGP TUTAJ.

Z radością przyjęliśmy decyzję Pana Komendanta Głównego Policji, który pomimo obaw podległego mu Biura Finansów, zaakceptował propozycję naszej organizacji - Związku Zawodowego Pracowników Policji, popartą przez pozostałe związki zawodowe.
Zagwarantowanie w tej podwyżce 50% środków z wakatów jest naszym zdaniem dobrą propozycją "spotkania się po środku". Ustępstwo w tej kwestii ze strony związku to z jednej strony wykazanie się odpowiedzialnością za organizację jaką jest Polska Policja, a z drugiej strony udowodnienie, że priorytetem jest człowiek, nie wakat, który zgodnie z meldunkami kadrowymi przez okres ostatniego roku nigdy nie wynosił mniej niż 1000 w skali kraju.


Nadmieniamy, iż z poczynionych przez nas ustaleń wynika, iż Komendant Główny Policji stanowisko w sprawie podwyżek przedłożył już do Departamentu Budżetu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Musimy więc znowu uzbroić się w cierpliwość i poczekać teraz na odzew ze strony szefostwa naszego resortu.[Rozmiar: 417 bajtów]
marjory lipiec 10 2019 21:27:35
REAKCJA ZZPP NA SYGNAŁY O NIEWDRAŻANIU W ŻYCIE REKOMENDACJI KGP DOT. URZĘDNIKÓW MIANOWANYCH

W związku z docierającymi do nas sygnałami, że bez podania istotnej przyczyny zaniechano zwiększenia zaniżonego wynagrodzenia zasadniczego urzędnikom mianowanym w kilku garnizonach Policji, w dniu 3 lipca br. Przewodnicząca Komisji Krajowej ZZPP Danuta HUS wystosowała do Pana Komendanta Głównego Policji gen. insp. dra Jarosława SZYMCZYKA pismo, w którym poruszyła kwestię wdrażania w życie rekomendacji Pana Generała dot. problemu wyrównania urzędnikom mianowanym w Policji dyskryminacyjnie zaniżonego wynagrodzenia.

Pismo do zapoznania TUTAJ.

Zwróciliśmy się z prośbą o zweryfikowanie liczby urzędników mianowanych służby cywilnej w Policji, którym nie zrekompensowano obniżenia gwarantowanej stawki podwyżki wynagrodzenia realizowanej od 1 stycznia br.

Poprosiliśmy również o poinformowanie Związku Zawodowego Pracowników Policji o poczynionych ustaleniach w przedmiotowym zakresie, w tym o przyczynach podanych przez kierownictwo szczebla wojewódzkiego dotyczące nie podwyższenia zaniżonego wynagrodzenia urzędnikom mianowanym.[Rozmiar: 417 bajtów]
marjory lipiec 08 2019 23:58:11
REWOLUCJA W WYNAGRADZANIU. DODATEK STAŻOWY WYŁĄCZONY Z MINIMALNEGO WYNAGRODZENIA

Rada Ministrów przyjęła projekt o zmianie ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę, przedłożony przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, poinformowało Centrum Informacyjne Rządu (CIR). Nowela reguluje kwestię dodatku za staż pracy.

Rok 2019 ma być ostatnim, kiedy dodatek stażowy będzie wliczany do minimalnego wynagrodzenia za pracę. Dodatek stażowy nie jest powszechny" - czytamy w komunikacie.

Obecnie pracownik z dłuższym stażem pracy, otrzymujący wynagrodzenie na poziomie minimalnym, może mieć niższe wynagrodzenie zasadnicze niż osoba nowo zatrudniona (bez stażu pracy lub z krótkim stażem pracy).

Aby wyeliminować wątpliwości interpretacyjne związane z nazewnictwem, wprowadzono definicję 'dodatku za staż pracy' - jest to dodatek do wynagrodzenia przysługujący pracownikowi z tytułu osiągnięcia ustalonego okresu zatrudnienia, na zasadach określonych w odrębnych przepisach, układzie zbiorowym pracy, innym opartym na ustawie porozumieniu zbiorowym, regulaminie wynagradzania, statucie określającym prawa i obowiązki stron stosunku pracy, umowie o pracę lub spółdzielczej umowie o pracę.

Taki zapis oznacza wyłączenie z minimalnego wynagrodzenia za pracę dodatku przysługującego pracownikowi - bez względu na przyjętą u danego pracodawcy nazwę tego dodatku (np. samorządowcom przysługuje dodatek za wieloletnia pracę, członkom korpusu służby cywilnej - dodatek za wieloletnią pracę w służbie cywilnej, nauczycielom – dodatek za wysługę lat, pracownikom uczelni publicznych - dodatek za staż pracy)".

Nowe rozwiązania mają wejść w życie 1 stycznia 2020 r., z wyjątkiem przepisów przejściowych, które zaczną obowiązywać od 1 września 2019 r.


Źródło: www.gazetaprawna.pl


[Rozmiar: 417 bajtów]
marjory lipiec 02 2019 22:33:27
Strona 2 z 48 < 1 2 3 4 5 > >>
Reklama: Web Design Kacper Włodarczyk Kliknij Tutaj || CMS: PHP-Fusion & Extreme-Fusion || Design & Code: Kacper Włodarczyk